Kasík vyhrál soud, jeho odvolání z ČRo bylo neplatné

pátek, 23. září 2011, 00:28 Aktuality MediaGuru

Bývalý generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Václav Kasík vyhrál u Obvodního soudu pro Prahu 2 soudní spor týkající se ukončení jeho pracovního poměru v Českém rozhlase. "Soud rozhodl, že výpověď je neplatná," sdělil Kasík. Rada ČRo Kasíka kvůli údajným chybám odvolala v roce 2009.

Český rozhlas ale tvrdí, že Kasík vítězstvím ničejo nedosáhl. "Podle vyjádření našich právních zástupců Václav Kasík ničeho v tomto sporu nedosáhl," konstatoval mluvčí René Zavoral. ČRo trvá na svém stanovisku, že Kasík byl platně odvolán a jeho pracovní poměr skončil již rozhodnutím Rady Českého rozhlasu, a nikoliv vypovědí, kterou soud shledal neplatnou. Další postup podle Zavorala bude záležet na Kasíkovi. Český rozhlas uváží své další kroky po obdržení písemného vyhotovení rozsudku.

"Nejraději bych to řešil smírem, dohodou," odpověděl Kasík na otázku, jaký bude jeho další postup. Český rozhlas prý nebudoval deset let proto, aby se s ním soudil.

Kasík se stal v červenci 1999 generálním ředitelem veřejnoprávního ČRo, ve funkci jej rada znovu potvrdila na dalších šest let v květnu 2005. Na postu však skončil předloni v červenci. Rada ČRo jej odvolala kvůli údajným chybám.

-čtk-