Končí část vedení ČT, nástupci budou známi příští týden

pátek, 30. září 2011, 14:00 Aktuality MediaGuru

Vedení České televize dnes opouštějí čtyři vrcholoví manažeři. Jsou jimi obchodní ředitel Robert Kvapil, šéf programových okruhů Radek Žádník, dosavadní šéf zpravodajského kanálu ČT24 Roman Bradáč a finanční ředitelka ČT Lujza Oravcová. Jejich nástupci budou známi zřejmě v příštím týdnu.

"Vzhledem k tomu, že už v pondělí bude ČT řídit nový generální ředitel Petr Dvořák, tak o jejich zástupcích či přímo nástupcích se rozhodne až příští týden," uvedl mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Sdílnější nebyl ani nastupující ředitel Dvořák. "Někde představu mám a někde představu nemám," řekl ČTK.

Důvodem odchodu jsou pro většinu manažerů změny, které avizoval Dvořák v souvislosti se svým nástupem do funkce. "Došel jsem k závěru, že naše představy o ČT jsou neslučitelné, a proto uvolním místo Dvořákovu týmu," řekl již dříve pro E15 Kvapil.

Roman Bradáč, který se rovněž o uvolněné místo generálního ředitele ucházel, působil v ČT od roku 1994 v zahraniční redakci. Po návratu z postu stálého zpravodaje v USA se stal ředitelem vnějších vztahů televize. Od listopadu 2009 byl vedoucím sekretariátu generálního ředitele a od letošního srpna vedl jako ředitel kanálu ČT24 zpravodajství televize.

Dosavadní obchodní ředitel Kvapil byl v ČT od roku 2008. Předtím působil mimo jiné jako ředitel marketingu a PR ve státním podniku Lesy ČR či ředitel odboru marketingu Skupiny ČEZ. Žádník se stal šéfem všech čtyř programů ČT loni v červenci. Oravcová působila jako finanční ředitelka od ledna 2008. Před tím pracovala v brněnském studiu ČT a ve Slovenské televizi.

-čtk-