Tipsport dal do internetové sportovní TV desítky milionů Kč

úterý, 25. října 2011, 15:46 Aktuality MediaGuru

Sázková kancelář Tipsport spustila internetovou sportovní televizi TV Tipsport. Její zprovoznění a získání vysílacích práv stálo desítky milionů korun. Na tiskové konferenci to dnes řekl mluvčí firmy Lubomír Ježek. 

"Další investice do televize se budou odvíjet od zájmu a reakce diváků," uvedl Ježek. Sledování sportovní televize je nyní po registraci zdarma. Firma zatím zpoplatnění pro diváky nechystá. "Teoretickou možností do budoucna je například, že by za sledování platili ti, kteří si během přenosu nevsadí," uvedl Ježek. 

Tipsport spolupracuje na vysílání se společností BPA sport marketing, která je držitelkou centrálních marketingových a televizních práv na extraligu ledního hokeje. 

"Během prvního měsíce po spuštění internetové sportovní televize TV Tipsport sledovalo některý z online přenosů téměř 300.000 reálných uživatelů," sdělil mluvčí. 

Pilířem elektronického vysílání jsou přenosy z české hokejové extraligy. Tipsport chce nabídku rozšiřovat. Aktuálně získal práva na vysílání přenosů z tenisového grandslamového turnaje Australian Open v lednu 2012, brzy spustí zápasy basketbalové Euroligy mužů i žen. 

Tipsport provozuje od 11. července také číselnou loterii Tipšestka. Společnost Fortuna uvedla 18. července po více než 50 letech monopolu Sazky novou loterii Loto. Obě firmy se pustily do konkurenčního boje se Sazkou poté, co tato největší loterijní společnost skončila koncem května v konkurzu. 

Mateřská společnost Tipsportu měla loni čistý zisk 577,5 milionu korun, z toho výrazný podíl tvoří dividendy z dceřiných firem zaměřených zejména na kurzové sázení z nerozděleného zisku za předchozí léta ve výši 559 milionů Kč.

-čtk-