TV Pohoda začne vysílat na přelomu roku

pondělí, 10. října 2011, 11:56 Aktuality MediaGuru

Na přelomu roku má začít vysílat nová celoplošná televizní stanice Pohoda. Zaměřena bude na mladé diváky, naladit ji bude možné například přes pozemní digitální vysílače. ČTK to dnes sdělil Radim Pařízek, majitel společnosti TP Pohoda, která získala v září od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání kompenzační licenci. 

TV Pohoda podle původních plánů měla vysílat programy pro děti. "Musíme to mírně modifikovat, protože (nový generální ředitel České televize) Petr Dvořák, když nastoupil do funkce, tak prohlašoval, že udělá dětský kanál České televizi, čemuž nejsme schopni konkurovat s našimi soukromými rozpočty," řekl Pařízek. Televize se tak zaměří na mladé diváky, děti prý však o své pořady ochuzeni nebudou. Licence prý tuto změnu stanici umožňuje. 

O zřízení televizní stanice Pařízek usiluje již delší dobu. Jeho společnost patřila mezi šestici firem, které dostaly licenci pro digitální vysílání již v roce 2006. Rozhodnutí ale zrušil soud a situaci změnil až zákon, který od roku 2008 přiznal těmto firmám nárok na kompenzační licenci. 

Televize bude vysílat přes pozemní digitální vysílání i v rámci kabelové televize. Výši investic, který si nová televizní stanice vyžádá, Pařízek neupřesnil s tím, že to sdělí později.

-čtk-