CET 21 se propojí s firmami Mediafax, Jyxo a BLOG

úterý, 29. listopadu 2011, 14:01 Aktuality MediaGuru

Společnost CET 21, držitel licence na vysílání TV Nova, podala u Městského soudu v Praze návrh na zápis fúze společností CET 21, Mediafax, Jyxo a BLOG Internet k 31.12. 2011. Fúzí sloučením s CET 21 dojde ke kompletnímu propojení těchto společností na úrovni personální, produktové a administrativní.

„Očekávanými přínosy jsou vedle úspor režijních nákladů zejména zefektivnění činností především v sekci zpravodajství a sekci internetu, lepší propojení stávajících produktů a jejich vyšší atraktivita pro uživatele i inzerenty,“ zdůvodnila tisková mluvčí Marie Fianová. Integrované společnosti mají zároveň pokračovat v budování vlastní pozice a značky na trhu.

Tisková agentura Mediafax, která denně vyprodukuje více než 400 zpráv napříč všemi oblastmi zpravodajství, v současnosti podle Novy vytváří z největších zpravodajských center v České republice. „V rámci integrace bude dále rozvíjet vlastní značku a pozici a osloví nový segment klientů, kteří zatím agenturního zpravodajství nevyužívali. Součástí zefektivnění činnosti bude i hledání možností, jak provázat nabídku stávajících služeb s jinými produkty v rámci portfolia. Plánuje se také rozšíření palety nabízených služeb o audio a video zpravodajství, 3D grafiku. Fúzí se z této agentury stává jedna z nejsilnějších značek a služeb v portfoliu CET 21,“ uvádí k plánům Nova.

Dále chce rozvíjet i internetové značky Jyxo a BLOG Internet.

Ve všech případech jde o společnosti, které Nova vlastní. Tiskovou agenturu Mediafax koupila na začátku roku 2010, internetovou společnost Jyxo (vyhledávač Jyxo.cz) a sesterskou firmu Internet Blog (blog.cz) získala na jaře 2008.

-mav-