Time Warner nabízí pomoc výrobci reality show Endemol

neděle, 06. listopadu 2011, 14:37 Aktuality MediaGuru

Americká mediální skupina Time Warner Inc. učinila nezávaznou nabídku na zadluženého nizozemského televizního producenta Endemol. Nabídka americké společnosti podle zdroje obeznámeného se situací ohodnocuje Endemol na miliardu eur (25 miliard Kč).

Endemol je nyní v procesu restrukturalizace dluhu 2,8 miliardy eur. Mluvčí dodal, že Endemol nehledá kupce a hodlá pokračovat v restrukturalizaci dluhu. Time Warner se podle zdroje zavázal převzít i část dluhu, celkem 600 milionů eur.

Endemol v současnosti vlastní konsorcium složené z italské mediální firmy Mediaset, investičního fondu americké banky Goldman Sachs a investičního fondu Cyrte Investment, který vlastní spoluzakladatel Endemolu John de Mol.

Endemol má své divize ve 24 zemích a více než tři čtvrtiny jeho příjmů pochází z prodeje reality show, jako jsou Big Brother či Fear Factor (faktor strachu). Společnost však také produkuje pořady podle scénáře, například komedie a telenovely. Endemol založili v roce 1994 de Mol a nizozemský producent Joop van den Ende.

-čtk-