Nejsledovanější na českém YouTube je Klausovo video

středa, 21. prosince 2011, 11:27 Aktuality MediaGuru

Krátké video, na němž prezident Václav Klaus při své letošní dubnové návštěvě Chile do kapsy strčil protokolární pero, se stalo nejsledovanějším uživatelským videem na českém YouTube za letošní rok. Vyplývá to ze žebříčku YouTube Zeitgeist. Mezi hudebními videoklipy Čechy nejvíce zaujala americká zpěvačka Jennifer Lopezová s písní On the Floor, na které spolupracovala s americkým rapperem Pitbullem. 

V rámci uživatelských videoklipů další místa obsadily třeba reklamy mobilního operátora T-Mobile a internetového vyhledávače Google nebo píseň Půlnoční Václava Neckáře ke komiksovému filmu Alois Nebel. Mezi videoklipy z prémiového hudebního kanálu VEVO letos Čechy nejvíce zaujala Jennifer Lopezová, Pitbull nebo Bruno Mars. Osmé místo patří české skupině Mandrage s písní Františkovy Lázně. 

Celosvětově nejsledovanějším komunitním videem, což jsou všechna videa nahraná na YouTube uživateli nebo partnery mimo prémiový hudební kanál VEVO, je pro letošek hudební videoklip k písni Friday čtrnáctileté americké zpěvačky Rebeccy Blackové. Nejsledovanějším reklamním spotem na YouTube byl v roce 2011 reklamní spot The Force německé automobilky Volkswagen.

-čtk-