TNT natáčí novou řadu seriálu Dallas s původními postavami

neděle, 11. prosince 2011, 13:48 Aktuality MediaGuru

Americká televize TNT natáčí pokračování klasického seriálu Dallas, ve kterém se objeví většina původních významných postav v čele s padouchem Džejárem. Seriál, jehož první řada se prvně vysílala v 80. letech, se objeví na televizních obrazovkách v USA již v létě příštího roku.

Děj nové desetidílné řady se soustředí na neshody mezi potomky petrolejářské rodiny Ewingů ohledně dalšího směřování dynastie. Arogantního ropného magnáta J. R. Ewinga zvaného Džejár si opět zahraje veterán Dallasu Larry Hagman a jeho mladšího bratra Bobbyho Patrick Duffy. Džejárovu manželku Sue Ellen, teď ale už jen bývalou, ztvární opět Linda Grayová.

Naopak herecké změny nastanou především u nové generace. Hvězda Zoufalých manželek Josh Henderson si zahraje Džejárova syna Johna Rosse. Hendersonův herecký kolega ze Zoufalých manželek Jesse Metcalfe se ujme role Bobbyho adoptivního syna Christophera. V seriálu se objeví také Jordana Brewterová známá z akčního filmu Rychlí a zběsilí, která se jako Elena dostane do milostného trojúhelníku s mladými Ewingy.

Seriál, kde centrem děje byly spory dvou texaských petrolejářských rodin, v letech 1978-1991 vysílala televize CBS. Jednotlivé epizody sledovaly i desítky milionů diváků. V roce 1980 si televizi naladilo 83 milionů diváků, aby zjistili, "kdo střelil Džejára" v jedné z nejdramatičtějších dějových linií.

TNT si objednala deset dílů, a pokud se setká s kladnými ohlasy, bude patrně dál pokračovat. Natáčení začalo už v polovině října a hotové by mělo být koncem ledna. 
Podle představitele Džejára, osmdesátiletého Hagmana, který trpí údajně vyléčitelnou formou rakoviny, bylo obnovení natáčení v oblasti Dallasu jako "návrat domů". Oproti původní sérii nejsou ale už ani ostatní kolem něho obyčejní prosťáčkové. "Každý tady hraje dvojí hru. A tím myslím úplně každý," upozornil.

Další změnou je větší využití města jako kulisy pro děj seriálu, jehož první verze se orientovala daleko víc na ranč Ewingů a okolní venkov. Samotný Dallas prošel za poslední dvě desetiletí velkým vývojem, postavilo se v něm mnoho nových budov a dalších objektů, což bude v pokračování rovněž patrné.

-čtk-