Tématem letošní kampaně CzechTourism je UNESCO

úterý, 10. ledna 2012, 16:11 Aktuality MediaGuru

Agentura CzechTourism bude letos Českou republiku propagovat skrze památky UNESCO se sloganem: 2012 – 20 let, 12 památek, 1 země.

Kampaň poběží od června do září a kromě České republiky a příhraničí bude nasazena i v Německu, Francii a Itálii. Zaměří se především na páry, rodiny s dětmi a bonitní konzumenty vyhledávající prémiové produkty. V rámci domácího cestovního ruchu bude pracovat s prvky patriotismu, kde bude dvanáct památek představováno jako esence toho nejlepšího kulturního dědictví předaného předky. V zahraničí bude kampaň ukazovat Českou republiku jako unikátní zemi se světově proslulými památkami.

„Od propojení značek Česká republika a UNESCO si slibujeme posílení prestiže a pozitivního vnímání destinační značky České republiky. Oproti předchozím létům jsme pro letošek snížili počet kampaní, které budou více propojovat jednotlivé turistické produkty a budou intenzivnější nejen finančně, ale především velikostí zásahu,“ okomentoval letošní plány agentury CzechTourism její generální ředitel Rostislav Vondruška.

Kampaň bude postavena především na on-line marketingových nástrojích. Její součástí budou však i televizní spoty, marketingové eventy a propagace v tištěných i elektronických médiích.

V rámci kampaně byla vydána i brožura představující památky UNESCO jako hlavní pilíř kulturního dědictví ČR. Ve spolupráci s Českou televizí a agenturou Frmol bylo připraveno dvanáct spotů věnovaných jednotlivým památkám a lokalitám, v nichž se české poklady světového dědictví nacházejí. Od dubna do června poběží třináctidílný dokumentární cyklus v zahraničí, v Evropě i na vzdálených trzích. Shlédnout by jej mělo minimálně 6 milionů diváků.

-kch-