TV Metropol zapojí do vysílání program Skype

čtvrtek, 19. ledna 2012, 15:27 Aktuality MediaGuru

TV Metropol od příštího týdne zapojí do svého vysílání komunikační program Skype, který spojí obrazem i zvukem volajícího se studiem. Diváci nejprve získají možnost takto vstoupit do pořadů Lady M a Pražení. Komunikační technologie v interaktivních pořadech využívají také další tuzemské televize. 

"Skype umožní, aby se vedle hosta na obrazovce objevila i tvář diváka, který bude moci položit otázku, jako by seděl přímo vedle něj ve studiu," uvedl šéf internetu TV Metropol Jakub Liška. Televizi na Skypu diváci najdou pod uživatelským jménem televizemetropol. 

Diváci se do programu mohou dovolat pomocí počítače, tabletu či chytrého mobilního telefonu, podmínkou je pouze to, aby zařízení bylo vybavené programem Skype, kamerou, mikrofonem a dostatečně kvalitním připojením k internetu. 

Podobně vstup do vysílání umožňuje například Česká televize ve svém interaktivním pořadu Hydepark na programu ČT24. Vedle Skypu mohou diváci ČT komunikovat také přes sociální sítě či posílat videodotazy přes portál YouTube. 

TV Metropol začala vysílat ve třetím digitálním multiplexu 15. srpna 2011. Vedle pražského zpravodajství, postaveného především na aktuálních živých vstupech, uvádí specializované bloky určené nejrůznějším cílovým skupinám. 

Metropol TV, která provozuje pražskou televizní stanici Metropol, vznikla na podzim roku 2010. Zakladateli společnosti byly produkční firmy 11 TV production a A-NEWS. Loni na jaře vstoupil do společnosti podnikatel Luboš Měkota, který koupil většinový podíl.

-čtk-