TV Polar bude od března vysílat 24 hodin denně

středa, 25. ledna 2012, 18:41 Aktuality MediaGuru

Diváci v Moravskoslezském kraji budou mít novou televizi vysílající nepřetržitě 24 hodin. Program postavený především na regionální zpravodajství a magazínech o životním stylu, vzdělávání či zaměstnanosti chystá ostravské studio Polar. Poprvé se nová televize na obrazovkách díky digitálnímu vysílání objeví 5. března.

"Naším vysíláním pokryjeme území, kde žije víc jak 1,2 milionu lidí," řekl ředitel studia Petr Panáč s tím, že zájemci si budou moci televizi Polar naladit pomocí set top boxů či kabelových televizí. Bude vysílat v Miultiplexu 3, kde nyní vysílá například Prima Love. Program se objeví ale i na internetu a zájemci jej budou moci sledovat i přes mobilní telefony. Finance chce vedení studia získat především prodejem reklamního času.

V minulosti Polar vysílal regionální zpravodajství na plošných kanálech televizí Nova či Prima. Věnoval se výrobě dokumentárních pořadů a zpravodajství pro města a obce. Klasickou televizi chystá poprvé. Aby se zaplnil mnohahodinový vysílací čas, muselo vedení studia přijmout nové pracovníky. "Celkem se jednalo o deset lidí. Posílili jsme zpravodajství, dokumentaristiku i obchodní oddělení," uvedl Panáč.

Televize připravuje vlastní ranní pořad Moravskoslezsko vstává. Bude se vysílat od 05:00 do 10:00. Hlavní vysílací čas od 14:00 do 19:00 pak zaplní premiérové vysílání zpravodajství a magazínů. To se pak bude od 22:00 reprízovat. Opakování bude určeno pro diváky, kteří se z práce vrací později.

"Polar chce být především regionální informační televizí. Proto budeme každou půlhodinu vysílat Regionální zprávy. Vyplníme prostor, kterému se ostatní televize téměř nevěnují. Budeme pro diváky užiteční, protože budeme vysílat o tématech z jejich nejbližšího okolí," doplnil jednatel studia Jaroslav Korytář.

Vedle podrobného zpravodajství z jednotlivých měst a obcí chystá Polar vysílání tematických magazínů. Z regionálního pohledu se budou věnovat kulinářství, cestování, vzdělávání, zaměstnanosti, koníčkům, či životnímu prostředí. Na obrazovkách se objeví známé tváře. Například moderátorská dvojice Monika Žídková a Radek Erben, které diváci znají z Dobrého rána České televize. Chystá se také návrat ostravského televizního publicisty Petra Bohuše, který před lety uváděl úspěšný pořad Klekánice.

"Stejně jako Polar již v Praze vysílá například regionální televize Metropol. V západních Čechách pak TV ZAK, na Liberecku a Královéhradecku TV Genus a vznikají další. Rozvoj regionálních televizí souvisí především s digitalizací televizního vysílání," zakončil Korytář.

-čtk-