ČT uvede bonusovou řadu seriálu Vyprávěj

úterý, 13. března 2012, 17:34 Aktuality MediaGuru

Bonusová série oblíbeného seriálu Vyprávěj s názvem Vyprávěj - Osudy se zaměří na postavy, které v seriálu zatím nedostaly tolik prostoru. Devítidílný cyklus na sobě nezávislých dílů uvidí diváci na obrazovkách České televize (ČT) po skončení třetí řady série od 30. března každý pátek večer na programu ČT1.

"Vzniklá série nových dílů představí postavy, které v seriálu nedostaly prostor a přitom by si ho zasloužily. Tyto díly se protnou v některých scénách s těmi, které již diváci viděli," řekl dnes novinářům jeden z producentů seriálu Filip Bobiňski.

Jednotlivé díly tak budou věnovány například Ivetě, kterou hraje Jana Bernášková, nebo Slaňochovi v podání Martina Zounara. Diváci se s těmito nenápadnými hrdiny podívají i do zajímavého prostředí, třeba na vesnickou zabijačku, do zákulisí spartakiádních příprav, do Vídně nebo na lyžařský výcvik. "Vyprávěj má i řadu fanoušků, kteří nám posílají oblečení a rekvizity, za což jim děkujeme," řekl producent Petr Šizling.

Čtvrtá řada seriálu se začne vysílat na podzim a bude mít 16 dílů odehrávajících se po roce 1989. Ale ani tyto díly nebudou podle tvůrců poslední. "Myslím si, že bude velmi zajímavé sledovat i porevoluční osudy postav seriálu," dodal Bobiňski.

Seriál, který sbírá česká i mezinárodní ocenění, se začal natáčet v roce 2009. Hlavní role patří po celou dobu Romanu Vojtkovi a Andree Kerestešové, v dalších vystupují například Svatopluk Skopal, Veronika Freimanová, Nina Divíšková, Radoslav Brzobohatý, Josef Polášek nebo Milena Minichová.

-čtk-