Regionálnítelevize.cz získala licenci od RRTV

čtvrtek, 15. března 2012, 19:35 Aktuality MediaGuru

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila licenci k provozování televizního vysílání programuwww.regionalnitelevize.cz šířeného prostřednictvím kabelových systémů společnosti Regionální televize CZ. Program www.regionalnitelevize.cz.bude zaměřený převážně na regionální a lokální televizní zpravodajství a propagaci turisticky atraktivních akcí a míst v jednotlivých regionech.

Rada také udělila společnosti CET 21, která provozuje televizi Nova, dvě pokuty v celkové výši 450.000 korun. Nejvyšší pokutu ve výši 400.000 korun dostala CET 21 za to, že odvysíláním pořadu Hlava v oblacích na programu Nova Cinema ve dnech 21. a 22. srpna 2011 došlo k porušení zákonné povinnosti. Zmíněný pořad obsahoval naturalistické scény násilí a sexuálně explicitní a drastické scény ve formě, která může u dětských diváků vyvolat psychický otřes a vést tak k ohrožení zejména jejich psychického vývoje. Druhou pokutu ve výši 50.000 korun musí firma zaplatit za odvysílání nedostatečně rozeznatelné a oddělené reklamy na Nurofen.

"Víme o tomto řízení a počkáme si na písemné vyhotovení rozhodnutí rady. Po jeho analýze zvážíme další právní kroky včetně podání správní žaloby u soudu," řekl ČTK ředitel komunikace a vnějších vztahů televize Nova Lubor Černohlávek.

-čtk-