Budvar říká svou novou kampaní NE

úterý, 03. dubna 2012, 17:45 Reklama MediaGuru

Budvar spouští novou kampaň ve znamení vědomého odporu. Svým „NE“ chce vyjádřit sílu i odvahu zároveň.

Myšlenka nové kampaně, za kterou stojí kreativní agentura Kaspen/Jung von Matt, je obsažena ve sloganu „Ne z nás dělá to, čím jsme“. Hlavní idea vychází z potřeby říct „ne“ v době, kdy jsou lidé tlačeni do bezvýhradného souhlasu, který jim však plně nevyhovuje, a dát tak najevo vysokou míru osobní odvahy a odhodlání. Zmíněné hodnoty jsou podle agentury navíc v přímém spojení se značkou Budweiser Budvar, která se po celou svou působnost na trhu snaží říkat ne všemu, co by ohrozilo kvalitu jejího piva.

Na tom je založena i první fáze kampaně, která probíhá v printu, OOH a POSM a představuje čtyři základní NE v historii společnosti Budweiser Budvar: NE nahrazování surovin, zkrácení doby ležení, prodeji vlastního jména či licenční výroba mimo České Budějovice.

Na zmíněnou první fázi bude navazovat televizní a kino reklama, jež je postavena na autentických příbězích českých osobností, které se ve svém životě nebály říct rozhodující ne. V televizních spotech se objeví například Lukáš Pollert, který odmítl principy profesionálního sportu, nebo herec Jan Tříska, který kvůli svému přesvědčení v minulém režimu emigroval do Spojených států.

Televizní spot bude navíc doplňovat alternativní spolupráce s TV v podobě připravovaného seriálu ČT Osudová NE, který bude vysílán během Mistrovství světa v hokeji.

Na internetu bude spuštěna tzv. Galerie NE, internetový portál, jejímž cílem je mapovat české osobnosti, které ve svém životě řekly něčemu nějaké rozhodující NE, čímž vyvolaly diskusi nebo společnost nějak změnily. Galerie bude pod vedením nezávislých šéfredaktorů a novinářů a klient ani agentura do jeho obsahu nebudou vstupovat. V současné chvíli se pracuje na prvních 20 příbězích, do konci roku by jich tam však mělo být k dispozici alespoň.

V rámci kampaně byl pak vytvořen další, tentokrát parodický web www.eurobecko.cz, který ukazuje, jak může vypadat pivo, které říká všemu ANO. Dále pak Budvar podpořil Facebookovou skupinu Nebojím se říct NE.

-kch-