Light Show magazínu Studenta rozzářila koleje

středa, 18. dubna 2012, 06:17 Aktuality MediaGuru

Magazín Studenta se rozhodl v rámci propagace online soutěže Kolej roku.cz zaujmout studenty netradičně. Pro vysokoškoláky na kolejích Pod Palackého vrchem na VUT v Brně připravil Light Show, která se rozzářila ve středu 11. dubna na celou hodinu.

Light Show byla postavena na kombinaci světelných efektů a melodií známých skladeb. Jednotlivá okna rozblikala příběhy na obrazovce o velikosti 13 x 9 polí.

„Light Show byla speciální v tom, že jí předcházely náročné přípravy instalace světelných lamp a na tisíc žárovek do 117 kolejních pokojů. Od obyvatel těch pokojů také bylo nutné získat všechny potřebné podpisy a souhlas se vstupem,“ objasnil přípravnou fázi virální akce organizátor a ředitel Studenty Tomáš Rašner.

Technické řešení celé Light Show pochází od studentů Technické univerzity ve Vratislavi v Polsku. Jejich projekt P.I.W.O. slaví úspěch po celé zemi již pátým rokem. Program přivezli z části již vytvořený a postavený na melodiích ze známých filmů a her, z části jej vytvářeli samotní studenti pomocí aplikace, která byla poskytnuta na Facebooku. Přímo se tak podíleli na světelné show. Prostor využili také partneři akce k vlastní neotřelé propagaci cílené na VŠ studenty.

„PR a virální výsledky, stejně jako návštěvnost webových stránek a aktivita fanoušků na Facebooku, jsou pro nás klíčové. Kolej roku se tak dostala do všech tří hlavních TV zpravodajství, na online zpravodajské portály i titulní strany regionálních deníků. Největší přínos je ale v tom, že skoro všech 6 tisíc lidí, kteří se na Light Show přišli podívat, vytáhli telefony, sami pořizovali videa nebo fotky a zaplavili s nimi Youtube i Facebook,“ doplnil Rašner.

Součástí programu bylo i vystoupení studentských kapel Side Effect a Univers a party pod širým nebem. Závěrem středeční noci se pak všichni přesouvali na after party do nedalekého studentského klubu.

-kch-