Nové spoty Fidorky natočil Jan Hřebejk

úterý, 03. dubna 2012, 07:30 Aktuality MediaGuru

Fidorka přichází s novou kampaní, založené na principu kanadských vtípků. Vychází z toho, že tato oplatka díky svému kulatému tvaru a barevným aluminiovým obalům dokáže inspirovat k pěkně „vykutáleným rošťárnám“.

„V kampani na Fidorku chceme spotřebitele nadchnout pro znovuobjevení podstaty Fidorky a inspirovat je k hravosti a rošťárnám. Proto jsme natočili čtyři krátké spoty, ve kterých chceme připomenout, že Fidorka je hlavně o rituálech, spontánní hravosti, blbnutí a roštárnách tak, jak si je mezi sebou dělá každý z nás,“ říká Petra Krejčová, Brand Director reklamní agentury EURO RSCG, která reklamu připravila.

Nová kampaň nyní probíhá v televizi. Spoty natočil Jan Hřebejk, který k tomu dodává: „Děkuji hlavně za důvěru, že jsem mohl obsadit vynikající komediální herce - Hanku Holišovou a Vaška Lišku - i když to nejsou reklamní typy. Myslím, že se nám to vyplatilo! Přál bych si znovu takové odvážné klienty i osvícenou agenturu:-)."Petr Adamec, Senior Brand Manager značky Fidorka, k celé kampani říká: „Fidorka patří mezi přední značky portfolia Kraft Foods, kterou chceme dlouhodobě podporovat a i z toho důvodu jsme se pustili do jejího brand auditu. Jednalo se o proces, který trval přes rok a při kterém jsme kombinovali více zdrojů a dat, například Lifestyle TNS AISA a GFK. Na brand auditu spolupracovali nejen spotřebitelé, ale i tým, který se skládal z mediální, kreativní, výzkumné, designové agentury a specialistů na sociální média. V rámci interního týmu na projektu pracoval kromě marketingového oddělení také výzkum, vývoj výrobku, plánování médií a sales.“

„Díky tomuto procesu se nám podařilo objevit podstatu značky, která je lidská a vtipná, a na jejímž základě jsme se rozhodli změnit její positioning. Opouštíme tak předchozí kampaň, která byla spíše o užívání si společných chvil s Fidorkou než o rošťárnách, a historicky se vracíme k hravosti a ke komunikaci, kterou odstartovala kampaň ,Andílek’ – holčička s panenkou. Právě hravost prozáří kompletní marketingový mix,“ dodává Petr Adamec.

Televizní reklama je doplněna vlastním YouTube kanálem Vykutálená Fidorka a facebookovým profilem, kde je možnost nechat se k podobným vtípkům inspirovat či si stáhnout potřebné aplikace nebo hlasovat o nejlepší rošťárnu z natáčení.

-kch-