Seznam.cz začíná indexovat zahraniční stránky

pondělí, 23. dubna 2012, 13:57 Aktuality MediaGuru

Seznam.cz spouští test indexování zahraničních webových stránek. Výsledky hledání na Seznam.cz se tak rozšíří o relevantní cizojazyčné weby. Počet stránek, které Seznam.cz indexuje, se rozroste na 700 milionů. Index fulltextového vyhledávání Seznam.cz v současné době obsahuje okolo 400 miliónů českých webových stránek.

„Prioritou pro nás je nabízet užitečné odpovědi a výsledky. Víme, že k  poměrně hojně navštěvovaným stránkám českými uživateli patří nejen česky psané stránky, ale například i zahraniční zpravodajské portály jako BBC, CNN atd. Samozřejmě se nejedná o jediné zahraniční zdroje, které naši uživatelé hledají. Proto jsme se rozhodli jim vyjít vstříc a nabídnout jim i výsledky ze zahraničí. Nyní tedy testujeme vydávání výsledků, které na hledaný dotaz kombinují relevantní odpovědi z českých i zahraničních zdrojů,“ řekl Marek Gizela, manažer fultextového týmu Seznam.cz.

Vybrány byly stránky, které používají nejčastější evropské jazyky (např. angličtinu, němčinu, francouzštinu nebo slovenštinu) a mohou nabídnout relevantní odpovědi na dotazy ve vyhledávání.

-mav-