Magazín Newsweek se možná přesune na internet

čtvrtek, 26. července 2012, 09:14 Aktuality MediaGuru

Americký zpravodajský týdeník Newsweek možná po 79 letech skončí v tištěné podobě a bude vycházet jen na internetu. Uvedla to internetová společnost IAC/InterActiveCorp (IACI), která ztrátový magazín vlastní. 

Šéf IAC Barry Diller uvedl, že společnost se chystá omezit investice do tiskovin. Newsweek letos očekává ztrátu 22 milionů dolarů (přes 462 milionů korun), uvedl podle agentury Bloomberg informovaný zdroj. Mluvčí IAC Justine Saccová odmítla míru ztrátovosti Newsweeku komentovat.

Diller nesdělil, zda bude přesun magazínu na internet úplný. "Přesun z tištěné do online podoby se uskuteční," potvrdil však Diller. "Zvažujeme všechny možnosti," dodal. Konkrétní záměry s Newsweekem má IAC oznámit v září. 

Newsweek se stal součástí Dillerova mediálního impéria loni, kdy se týdeník spojil se serverem The Daily Beast, který Diller založil společně s bývalou šéfredaktorkou magazínu Vanity Fair Tinou Brownovou. IAC získala ve společném podniku Newsweek/Daily Beast Co. rozhodující podíl v květnu. Náklady na převzetí činily před zdaněním 18,6 milionu dolarů, uvedla IAC ve výkazu za uplynulé čtvrtletí. 

Fúze mezi The Daily Beast a Newsweekem byla součástí dohody s předchozím vydavatelem Newsweeku Sidneym Harmanem, jenž magazín i s jeho finančními závazky koupil v srpnu roku 2010 od společnosti Washington Post Co. (WPO) za jeden dolar. Rodinný trust loni zesnulého podnikatele letos přestal Newsweek kapitálově podporovat. 

IAC plyne většina zisků z provozování seznamky Match.com a serveru Ask.com. Její čistý zisk činil ve druhém čtvrtletí 43,3 milionu dolarů a její tržby v tomto období vzrostly o 40 procent na 680,6 milionů dolarů.

-čtk-