Nejlepší olympijské reklamy 2012

středa, 25. července 2012, 08:00 Reklama MediaGuru

Letní olympijské hry v Londýně jsou za dveřmi. Přinášíme výběr těch nejlepších reklam na oslavu světového sportovního klání.

Již v pátek 27. července začínají letní olympijské hry v Londýně, které představují vrchol reklamní sezóny pro většinu zadavatelů. Na olympijské vlně se vezou takoví giganti, jako je společnost Procter & Gamble, Adidas, Coca Cola nebo McDonald’s. Po svém však na tuto sportovní událost upozorňují i média či londýnská městská doprava.

Londýnská městská doprava ve své kreslené kampani upozorňuje na možné dočasné přetížení dopravy a ukazuje možné alternativy. Kampaň připravila agentura M&C Saatchi, ilustrace pochází ze studia Tokyoplastic.

Televizní kanál Channel 4 spustil svou doposud největší kampaň v historii, ve které upozorňuje na exkluzivní přenos Paralympijských her, který bude k vidění nejen v televizi, ale i na sociálních médiích a prostřednictvím mobilních a tabletových aplikací. TV spot s názvem „Meet the Superhumans“ je vysílán na 78 různých britských kanálech.

Televize BBC na svých kanálech nasadila animovaný spot, který pochází od agentury RKCR/Y&R a je podbarven původní písní „First Steps“ od skupiny Elbow.

Letecká společnost British Airways ve spotu „Olympics“ od agentury Bartle Bogle Hegarty nechala své letadlo dojet až k olympijskému stadionu, který doplnila o slogan „Nelítejte. Podpořte britský tým.“ (Don’t fly. Support Team GB.)

Samsung ve své olympijské kampani od agentury Cheil Worldwide propaguje svůj model Galaxy S111. Díky němu mohou lidé z celého světa čekat na Beckhamovo zahájení letních olympijských her.

Společnost Procter & Gamble se ve své kampani s názvem „Best Job“ zaměřilo na maminky sportovců. Televizní spot režíroval Alejandro González Iñárritu, režisér filmů Amores Perros, Babel, Biutiful nebo reklamy „Write the Future“ pro Nike.

McDonald’s svou olympijskou a paralympijskou kampaní „We All Make The Games“ oslavuje nejen sportovní událost samotnou, ale i všechny lidi kolem ní. Pod kampaní je podepsána agentura Leo Burnett.

U příležitosti letošní olympiády spustila společnost Adidas zatím největší kampaň v historii britského marketingu. Kampaň „Take The Stage“, která běží v TV, outdooru a na internetu, se zaměřuje výhradně na britské sportovce.

Společnost Coca-Cola ve své kampani „Move To The Beat“ vytvořila olympijskou hymnu, kterou připravil DJ Mark Ronson spolu se zpěvačkou Katy B a sportovci. V zemi letošní olympiády je však nasazen i spot, který sleduje pohyb olympijské pochodně. A ta se nezadržitelně blíží.

-kch-