Rádio Česko bude možná letos vysílat jen digitálně

středa, 25. července 2012, 07:30 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas Rádio Česko bude minimálně do konce roku vysílat v digitálních platformách, a to i v případě, že by přišlo o analogové vysílání na VKV vysílačích BBC World.

Český rozhlas Rádio Česko bude minimálně do konce roku vysílat v digitálních platformách, a to i v případě, že by přišlo o analogové vysílání na VKV vysílačích BBC World Service. ČTK to dnes sdělil mluvčí Českého rozhlasu Jakub Čížek. Konec Rádia Česka zatím podle něj není na pořadu dne. 

BBC kvůli úsporným opatřením zvažuje ukončení vysílání v ČR. Podle Čížka nyní vede Český rozhlas s BBC jednání o další spolupráci. "Další kroky vedení Českého rozhlasu v této věci lze očekávat v polovině srpna," uvedl Čížek. 

Server iHned.cz s odvoláním na zaměstnance rozhlasu napsal, že Rádio Česko na konci srpna ukončí vysílání. Podle Čížka jsou to však předčasné spekulace. Ve hře je stále vytvoření nové stanice mluveného slova, která by mohla vzniknout vzniknout spojením Rádia Česko a Českého rozhlasu 6. 

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání před několika dny nepovolila novou dohodu mezi Českým rozhlasem a BBC, podle které mělo české vysílání v tuzemské síti BBC rozšířit na 12 hodin. 

Rádio Česko je analytická zpravodajsko-publicistická stanice Českého rozhlasu navazující na někdejší české vysílání BBC. Vysílá výhradně mluvené slovo. Obsah vysílání tvoří především aktuální zpravodajství a publicistika.

-čtk-