Domov Sue Ryder připravil kampaň o seniorech

středa, 08. srpna 2012, 12:10 Aktuality MediaGuru

V souvislosti s letošním Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity se od srpna v Česku rozjíždí kampaň nazvaná „Máš to za pár“, která chce upozornit na stále klesající respekt ke starší generaci. Kampaň, která bude veřejnost oslovovat v médiích a na sociálních sítích, vytvořily společně Domov Sue Ryder, věnující se péči o seniory, a kreativní agentura Arnold Prague.

Pomyslným středem projektu je stránka www.mastozapar.cz, který bude sloužit jako zdroj důležitých informací k samotnému tématu, kampani, jako místo pro sdílení názorů, ale také jako studnice nápadů a tipů, jak projevit úctu a pomoci seniorům.

Dále bude komunikováno na sociálních sítích Facebook a Twitter, kde bude mimo jiné spuštěna aplikace, která umožní návštěvníkům „zestárnout“, aby se lidé mohli lépe vžít do pocitů seniorů. Kampaň je dále doplněna o billboardy rozmístěné v Praze a v další fázi kampaně budou nasazeny i online bannery.

Součástí kampaně je také video, které je umístěno jak na zmíněné webové stránce, tak na YouTube.

„Video je součástí kampaně, kterou chceme vzbudit reakci na současné chování k seniorům,“ říká Matěj Lesal, ředitel Domova Sue Ryder. „Jsme realisté, vztah společnosti k seniorům vnímáme dlouhodobě. Od kampaně nečekáme okamžitou změnu, ale otevření diskuze ve společnosti a hlavně zamyšlení každého z nás, co malého můžeme pro změnu udělat sami,“ dodává k cílům kampaně Matěj Lesal.

Kampaň je koncipována tak, aby oslovila nejen náctileté, ale celou společnost.

-kch-