Budvar končí s českou hokejovou extraligou

středa, 26. září 2012, 10:25 Aktuality MediaGuru

Budějovický Budvar ukončuje reklamní aktivity spojené s propagací značky Budweiser Budvar v rámci české hokejové extraligy. Jak uvedl, odstupuje od Smlouvy o reklamě z důvodu závažného porušení smlouvy ze strany společnosti BPA sport marketing a.s.

Značka Budweiser Budvar podporovala českou hokejovou extraligu od roku 2003 po dobu devíti sezón. Poslední vývoj na stadiónu v Brně však zásadním způsobem zasáhl do práv Budějovického Budvaru, která byla smlouvou o reklamě garantována.

„Závažným porušením smlouvy a tedy i důvodem pro odstoupení od smlouvy je skutečnost, že BPA nám v této sezóně nezajistila exkluzivní prodej našeho piva na hokejovém stadionu v Brně. Do projektu spojení značky Budweiser Budvar s hokejovou extraligou jsme přitom vstoupili především proto, abychom mohli budovat přímý vztah fanoušků k naší značce. Podávání našeho piva během hokejových utkání je pro nás klíčové a žádná jiná reklamní aktivita pro nás nemá srovnatelnou hodnotu,“ říká Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru.

Ukončení smlouvy s BPA se nijak nedotkne dlouholeté podpory hokeje v Českých Budějovicích. Budějovický Budvar bude i v této sezóně hlavním partnerem klubu HC Mountfield a pokračovat bude i spolupráce s Městem České Budějovice. Českobudějovický hokejový stadion tak i nadále ponese název Budvar aréna.

-kch-