ČT prohodí seriál Ententýky s Poštou pro tebe

úterý, 25. září 2012, 18:19 Aktuality MediaGuru

Česká televize přesunula nový seriál Ententýky z hlavního vysílacího času ve 20:00 na pět minut před devátou. Zábavný pořad o vztazích a dětech, který ČT vysílá každou středu, se tak časově prohodil s pořadem Pošta pro tebe. ČTK to řekla mluvčí ČT Michaela Fričová.

"Abychom plně optimalizovali programové schéma kanálů ČT, rozhodli jsme se seriál Ententýky přesunout na 21. hodinu, tedy do komfortnějšího času pro diváky střední generace, kteří seriál sledují především," uvedla Fričová s tím, že lidé seriál sledují také na internetu. "Na iVysílání si například první dva díly seriálu Ententýky přehrálo téměř 200.000 lidí," doplnila Fričová.

Ententýky, ve kterém hraje hlavní roli Jitka Schneiderová, vedle ostatních nových seriálů zatím u televizních diváků příliš neuspěl. Na první díl se 5. září podívalo necelých 600.000 diváků. Druhý díl, který se kvůli vzpomínce na zesnulého herce Radka Brzobohatého vysílal s týdenním zpožděním, vidělo 353.000 lidí.

Soupeřem pořadu byl na TV Nova po osmé večer nový seriál Gympl s (r)učením omezeným, který si minulou středu nenechalo ujít 950.000 diváků. Úvodní film k seriálu vysílaný v neděli pak přilákal 1,52 miliónu lidí. Proti dvojici seriálů měl původně stát podzimní hit FTV Prima Obchoďák, který se ale nakonec přesunul na úterý a čtvrtky, kde ho v průměru sleduje kolem 600.000 diváků. První dva díly odvysílané o víkendu vidělo 767.000, respektive 830.000 lidí.

Úspěch první řady seriálu Ententýky, která nabízí 15 dílů, rozhodne podle producenta Pavla Anděla o tom, zda se natočí i druhá série. Autorkou scénáře je Lucie Konečná, která na něm začala pracovat před pěti lety.

-čtk-