Obchod ČT by mohl vést i Hynek Chudárek

pondělí, 10. září 2012, 07:25 Aktuality MediaGuru

Jedním z kandidátů na uvolněný post ředitele obchodního a marketingového oddělení  České televize (ČT) může být i Hynek Chudárek. V rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin to řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

To, zda Chudárek místo po Janu Svobodovi, který ke konci srpna z ČT odešel, převezme, nechtěl ale Dvořák potvrdit. „Pan Chudárek byl mým vážným protikandidátem, což potvrzuje, že kvality má. Jednal jsem s ním v době, kdy jsem jednal i s panem Svobodou. Tehdy dostal přednost pan Svoboda. Nyní jsme o půl roku dál. Určitě si s ním dám v nejbližší době kávu, ale hodlám se setkat i s dalšími možnými kandidáty,“ uvedl v rozhovoru pro LN Dvořák.

Jan Svoboda ukončil své působení v České televizi po deseti měsících. Ke klíčovým projektům, na nichž se během svého působení v ČT podílel, patří realizace vize generálního ředitele v oblasti vlastní prezentace a korporátní grafiky.

Dřívějsí výkonný ředitel TV Óčko Hynek Chudárek se ve volbě na generálního ředitele ČT dostal do finále a konkuroval tak Petru Dvořákovi. Ve finále volby obdržel tři hlasy, zatímco Dvořák získal hlasů dvanáct.

-mav-