Společnost Henkel vypsala tendr na mediální agenturu

pátek, 14. září 2012, 13:28 Aktuality MediaGuru

Společnost Henkel ČR po třech letech vyhlásila výběrové řízení na mediální agenturu. Jde o uzavřený tendr, k jehož účasti byly vyzvány první tři agentury na žebříčku top mediálních agentur v České republice – OMD/OMG, stávající agentura MEC/GroupM a MEDEA. Svou účast potvrdily všechny oslovené agentury. V minulém týdnu se agentury představily, následovat bude oficiální zadání. V průběhu měsíce listopadu agentury předloží své nabídky a vítěz by měl být znám do konce listopadu 2012.

„Plánování a nákup médií patří k nejvýznamnějším oblastem marketingu v rámci všech obchodních divizí a všichni naši dodavatelé procházejí pravidelně výběrovým řízením,“ uvedla k tendru Jaroslava Haid-Járková, generální ředitelka společnosti Henkel. Předmětem poptávkového řízení je určení dodavatele, který bude zajišťovat kompletní servis v oblasti poradenství, analýz, plánování a nákupu reklamního času a prostoru v médiích.

V České republice působí společnost Henkel již od roku 1991, a to ve třech strategických oblastech: prací a čistící prostředky, Beauty Care a lepidla a technologie. Na českém trhu prodává firma Henkel ČR produkty téměř 50 značek a zaměstnává 250 zaměstnanců. V loňském roce vyhlášena agenturou Admosphere největším zadavatelem reklamy v České republice.

-kch-