TV upravují program, připomenou R. Brzobohatého

středa, 12. září 2012, 17:48 Aktuality MediaGuru

Tuzemské televize v souvislosti s dnešním úmrtím herce Radka Brzobohatého zařadí do programu filmy a pořady se vzpomínkou na populárního umělce. Česká televize již dnes večer odvysílá film Všichni dobří rodáci, Nova pak v neděli zařadí snímek Pěnička a Paraplíčko.

ČT ve středu nahradila uvedeným filmem seriál Ententýky, který vysílá každou středu od 20:00. Bezprostředně po snímku Všichni dobří rodáci pak v rámci dokumentu Neobyčejné životy nabídne hercův profesní a životní příběh.

Dokument o zesnulém herci nabídne také TV Barrandov, která v sobotu večer odvysílá Tajemství Radoslava Brzobohatého. "Brzobohatý své vzpomínky shrnul exkluzivně pro TV Barrandov v průběhu letních měsíců, dokument režiséra Jiřího Svobody měl být uveden jako pocta herci k jeho osmdesátým narozeninám," uvedla PR manažerka TV Barrandov Kateřina Kotalová.

O víkendu Česká televize zároveň uvede psychologické drama Ucho, ve kterém Brzobohatý ztvárnil hlavní roli spolu s Jiřinou Bohdalovou, a válečný film Oáza. Na víkend zařadila film s Brzobohatým také televize Nova, která v neděli dopoledne odvysílá krimi komedii Pěnička a Paraplíčko, v níž si taktéž zahrála Bohdalová.

Na Brzobohatého v dnešním Top Star magazínu zavzpomíná také FTV Prima, která do něj zařadila pětiminutový sestřih s rozhovory se známým hercem. Film s Brzobohatým podle mluvčího FTV Primy Václava Mazánka do programového schéma televize nezařadila.
Divadelní, filmový a televizní herec Radoslav Brzobohatý zemřel dnes, den před svými osmdesátinami. K jeho významným rolím patří mimo jiné účinkování v divadelní hře Řek Zorba či ve slavném seriálu F. L. Věk.

-čtk-