Značka Regionální potravina spouští TV miniseriál

úterý, 11. září 2012, 11:27 Aktuality MediaGuru

Od 10. září bude k vidění na televizních obrazovkách 24dílný seriál propagující lokální potraviny a jejich výrobce, který v následujících dvou letech seriál provede diváky všemi regiony, v nichž probíhá soutěž Regionální potravina. Seriál připravilo Ministerstvo zemědělství na podporu programu Regionální potravina.

V minutové reportáži budou představeny kromě přírodních krás krajů také tajemství kvality místních potravin a způsob jejich výroby, o nichž budou vyprávět jejich výrobci. Seriálem bude provázet herec Otakar Brousek ml. spolu s dalšími známým osobnostmi, jež jsou spjaté s daným regionem – například herci Otakar Brousek st., Dana Morávková, Petr Rychlý, zpěvák Petr Kolář či sportovec a kreslíř Petr Urban.

Televizní minisérie diváky především seznámí s výhodami Regionálních potravin, a tím, co jejich nákupem zákazník získává.

Miniseriál poběží v České televizi, na Nově, Nova Cinema a TV Barrandov.

Kromě miniseriálu se diváci od září setkají i se sponzorskými vzkazy před vybranými kulinářskými pořady. Na ČT běží před pořadem Kluci v akci, Na Nově před cestovatelským a kulinárním pořadem Koření, na Primě spot uvádí oblíbený divácký hit Prostřeno a na Barrandově pořad Co bude dnes k večeři.

Značku Regionální potravina propaguje také nově natočený spot, který je určen pro oborové veletrhy a výstavy i na webové stránky. Spoty v délce 3 a 1 minuty upozorňují veřejnost, že potraviny s certifikátem Regionální potravina přinášejí to nejlepší z jednotlivých krajů. „Chceme spotřebitele motivovat ke koupi výrobků s logem Regionální potravina,“ vysvětluje záměr spotu ředitelka Odboru komunikace Ministerstva zemědělství Kateřina Böhmová.

-kch-