David Ondráčka se stal PR osobností roku 2012

úterý, 23. října 2012, 16:00 Aktuality MediaGuru

Cenu PR osobnost roku, kterou letos již počtvrté udělila Asociace Public Relations Agentur – APRA, si odnesl David Ondráčka, ředitele organizace Transparency International. Ten byl vybírán z pěti finalistů v přímém hlasování účastníky PR Summitu dne 23. 10. 2012.

David Ondráčka byl nominován za neúnavnou aktivitu ve vedení Transparency International, která napomohla tomu, že téma korupce se dostalo absolutně do popředí zájmu a i politická reprezentace začala  v tomto směru dělat první drobné krůčky k nápravě stavu.

Veřejnému boji proti korupci se David Ondráčka věnuje přes 10 let. Specializuje se na politickou korupci, veřejné zakázky a investice, vyšetřování finanční kriminality a reformy veřejných politik. Jako konzultant pracuje pro mezinárodní instituce v řadě zemí od Evropy. V TIC pracuje od roku 2001, ředitelem je od roku 2008, po předchozí zkušenosti ve veřejné správě. Zároveň přednáší související témata na českých vysokých. Absolvoval politickou ekonomii na Středoevropské univerzitě v Budapešti. V roce 2009 získal cenu Alice Garrigue Masaryk.

-kch-