Od 20:00 začíná TV Pětka, otevře ji show Iveta

pondělí, 15. října 2012, 02:25 Aktuality MediaGuru

Od pondělí 15. října 20:00  začíná vysílat nová celoplošná stanice TV Pětka.  Zahajovacím pořadem je reality show o návratu Ivety Bartošové na výsluní showbyznysu s názvem Iveta. Vysílaná bude vždy dvakrát týdně – v neděli a ve středu.

Nová televize se zaměřuje na vlastní tvorbu ve stylu české zábavy. „Naše programové schéma vychází z potřeb českého diváka. Nabízíme mu zábavné pořady, u kterých se může odreagovat a pobavit, ale i dozvědět zajímavosti nejen ze světa showbyznysu. Na své si přijdou i zastánci typického českého humoru,“ přibližuje novou televizi její generální ředitel Marek Vítek.

Na obrazovkách televize Pětka budou diváci každý týden pravidelně vídat známé české celebrity, jako je Iveta Bartošová, Alice Bendová, Mahulena Bočanová či Petr Vondráček.  Mezi další hvězdy Pětky se zařadí český komik Zdeněk Izer, Markéta Hrubešová nebo režisér Jakub Kohák.

Generálním ředitelem TV Pětka je Marek Vítek, reportér a publicista, který v současné době také stojí v čele TV Metropol. Výkonným ředitel televize Pětka se stal Pavel Attel, spoluzakladatel první české hudební stanice Očko. Ve skupině Metropol zastupuje oblast provozu, obchodu a marketingu. Programový ředitel, Václav Kutil, má dvacetiletou zkušenost v dramaturgické, scénáristické, redaktorské i režisérské činnosti. Působil jako producent a stál u zrodu TV Metropol.

Televize chce do roka získat podíl na sledovanosti 1,5 procenta, do tří let plánuje při investicích 300 miliónů korun ovládnout pět procent televizního trhu. Nová TV Pětka vysílá v multiplexu 3, kde ji může naladit 95,7 % obyvatel. Televize je dostupná také přes satelit a kabelové připojení. Na svém webu Pětka nabídne archiv pořadů a streaming živého vysílání.

Provozovatelem televize je společnost Metropol TV podnikatele Luboše Měkoty. Pod tu zároveň patří i TV Metropol.

Večerní programové schéma TV Pětka

Zdroj: TV Pětka

Více o nové televizní stanici zde.

-mav-