Český rozhlas není spokojen s výkonem Media Master

čtvrtek, 01. listopadu 2012, 07:37 Aktuality, Rádio MediaGuru

Media Master zatím splnila jen 48 % plánovaných reklamních investic.

Český rozhlas (ČRo) vykázal za devět měsíců letošního roku zisk 236,3 milionu korun, což je o 56,1 milionu korun více, než plánoval. Na zasedání Rady Českého rozhlasu o tom informoval náměstek generálního ředitele pro strategický rozvoj René Zavoral. Loni měl ČRo za první tři čtvrtletí zisk 283 milionů korun.

Celkové výnosy za prvních devět měsíců letošního roku činily 1,59 miliardy korun, tedy o zhruba 15 milionů korun méně, než rozhlas předpokládal.

O zhruba šest milionů korun se nenaplnily výnosy z koncesionářských poplatků, o devět milionů korun byly ve srovnání s předpoklady nižší komerční příjmy. Obchodní výnosy za letošní tři čtvrtletí dosáhly zhruba 57 milionů korun, z nichž 53 milionů korun tvořily výnosy z reklamy a sponzoringu.

Část z těchto výnosů zajistila pro ČRo společnost Media Master, která za první tři čtvrtiny roku zatím splnila 48 procent ze stanoveného plánu. "Je to daleko za očekáváním a za garantovanou částkou, kterou garantuje smlouva mezi ČRo a Media Master," řekl ČTK Zavoral. Nespokojenost s výkonem agentury chce v blízké době ČRo řešit s jejími zástupci, uvedl.

Reklamní výnosy ČRo jsou oproti plánům nižší. "Není to lichotivý stav, ale musíme vnímat skutečnost, že v segmentu rádií je významný pokles do reklamy," uvedl Zavoral. Pro ČRo podle něj navíc platí zákonný limit pro vysílání reklamy. Celkové mediální investice do reklamy v rádiích podle ceníkových cen za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně poklesly o více než 20 procent na necelých 700 milionů korun.

Pro letošní rok plánuje ČRo hospodařit s vyrovnaným rozpočtem 2,14 miliardy korun, loni vykázal čistý zisk 62 milionů korun při výnosech 2,2 miliardy korun.

-čtk-