ÚOHS: Soukup může založit podnik se Španěly

čtvrtek, 20. prosince 2012, 11:48 Aktuality MediaGuru

Podnikatel Jaromír Soukup, který vlastní například mediální agenturu Médea, může založit společný podnik se španělskou Havas Management Espaňa, S.L. Schválil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jeho rozhodnutí je pravomocné, řekl dnes ČTK mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

„Ke spojení soutěžitelů má dojít tak, že navrhovatelé založí společně kontrolovaný podnik MPG Czech Republic s.r.o.," uvedl již dříve úřad ve svém oznámení. ÚOHS se zabýval poskytováním služeb mediálních agentur.

Podle obchodního rejstříku společnost MPG Czech Republic vznikla už loni v říjnu. Soukup v ní má desetiprocentní podíl, zbývajících 90 procent má Médea, kterou Soukup ovládá. To se má nyní změnit. Výši podílu španělského investora ÚOHS nezveřejnil.

Agentura Médea vlivného podnikatele Jaromíra Soukupa patří k největším mediálním agenturám v ČR. Letos dostala například od České pošty zakázku v hodnotě 13 milionů korun. Týká se marketingové kampaně. Na žebříčku 40 nejvlivnějších osobností českých médií, který letos v lednu zveřejnil magazínu Forbes, připadlo Soukupovi desáté místo.

Havas Management Espaňa, S.L. se sídlem v Madridu podle dostupných informací patří k investičním společnostem.

-čtk-