Čtvrtletní zisk Time Warner stoupl o polovinu

středa, 06. února 2013, 15:08 Aktuality MediaGuru

Čistý zisk amerického mediálního gigantu Time Warner ve čtvrtém čtvrtletí stoupl o polovinu na 1,16 miliardy dolarů (22 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která vlastní téměř poloviční podíl v majiteli české TV Nova.

Celkové tržby společnosti nepatrně klesly na 8,16 miliardy dolarů. Dobré výkony kabelové divize byly kompenzovány slabšími výsledky divize filmové a televizní zábavy a vydavatelské divize, napsala agentura Reuters.

„Z finančního i provozního hlediska jsme loni měli další silný rok," uvedl generální ředitel podniku Jeff Bewkes. Upozornil rovněž na úspěch některých filmů, například snímků Temný rytíř povstal a Hobit: Neočekávaná cesta. Akcie firmy po zveřejnění výsledků stouply o téměř pět procent.

Společnost Time Warner vlastní filmové studio Warner Bros, televizi HBO a řadu dalších aktivit. V loňském roce zvýšila svůj podíl ve firmě Central European Media Enterprises (CME) na 49,9 procenta. Součástí skupiny CME je společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televize Nova a dalších stanic. Ve středu získala CET 21 od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci na nový kanál Telka, který začne vysílat již tento měsíc.

Telka bude už sedmou stanicí skupiny Nova. Do jejího portfolia volně šířených programů patří kromě hlavního kanálu a stanic Fanda a Smíchov ještě Nova Cinema. Dále jde o placené stanice Nova Sport a česko-slovenskou verzi MTV.

CME provozuje televizní stanice celkem v šesti zemích střední a východní Evropy. Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražské burze.

-čtk-