Nova ukončila spolupráci s moderátorem Voříškem

pátek, 01. března 2013, 17:38 Aktuality MediaGuru

Televize Nova definitivně ukončila spolupráci s bývalým moderátorem Televizních novin (TN) Karlem Voříškem. Důvodem je časová náročnost Voříškovy snahy očistit své jméno, které se objevilo ve svazcích StB. Voříšek se v této souvislosti loni na podzim stáhnul z obrazovky a podal žalobu na ochranu osobnosti. Nova o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Podle mluvčí Novy Marie Fianové lze očekávat, že proces projednání žaloby bude časově náročný. "Proto se obě strany rozhodly vzájemně se neblokovat a ukončit spolupráci," uvedla Fianová s tím, že TV Nova děkuje Voříškovi za práci, kterou pro ni během čtrnácti let vykonal.

Voříšek moderoval ve dvojici s Markétou Fialovou, která se na určitou dobu v TN neobjevovala, a věnovala se moderování pořadu Cesta na Hrad. Hlavní zpravodajskou relací dočasně provázeli pouze Lucie Borhyová a Rey Koranteng. S nimi se později začali střídat Renáta Czadernová a Petr Suchoň. V prosinci pak Nova oznámila, že v pátek a sobotu bude TN prozatím uvádět sama Fialová.

-čtk-