Tesco spustilo v Británii internetovou Clubcard TV

čtvrtek, 07. března 2013, 08:14 Aktuality MediaGuru

Maloobchodní společnost Tesco spustila v Británii internetovou televizní stanici Clubcard TV. Televize nabízí majitelům věrnostních karet sledování filmů a dokumentů zdarma, avšak s reklamou. Vyplývá to z dnešního prohlášení firmy.

Tesco má v zemi 16 milionů držitelů svých karet Clubcard. Nová služba je v souladu se strategií, v rámci které se společnost snaží, aby její reklamní nabídky co nejlépe zacílily na správnou skupinu spotřebitelů. To již firmě pomohlo v období před vánočními svátky vykázat nejvyšší růst tržeb za tři roky.

Reklamní spoty v televizi by díky propojení s věrnostním programem měly být pro inzerenty velmi lákavé. Budou se totiž moci zaměřit na určitou skupinu spotřebitelů lépe a přesněji, než je tomu u tradiční televizní reklamy.

„Díky využití Clubcard se můžeme podívat, co od nás zákazníci kupují, jaké věci se jim líb,í a pak se snažit zacílit na ně příslušné inzeráty," uvedl výkonný ředitel Clubcard TV Scott Deutrom. V nové televizi již vyjádřily zájem o inzerci firmy Kellogg, Johnson & Johnson, Colgate a Danone, napsala agentura Reuters.

-čtk-