Zeman nehodlá dávat bilanční rozhovory MfD a LN

neděle, 10. března 2013, 13:22 Aktuality MediaGuru

Prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Mladé frontě Dnes (MfD) a Lidovým novinám (LN). Uvedl to v pořadu Partie televize Prima Family, ale důvod neřekl. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti, uvedl. S MfD měl neshody už jako premiér, oba listy kritizoval také v době předvolební prezidentské kampaně.

Zeman chce o své práci informovat lidi také na náměstích měst při svých cestách do krajů. "Já bych chtěl, aby lidé na setkání se mnou chodili dobrovolně, toho dosáhnete tím, že je pozvete na náměstí," poznamenal v lednu v přímé volbě zvolený prezident, který do úřadu nastoupil v pátek. Zeman připomněl, že už v rámci předvolební kampaně vystoupil na 14 náměstích.

Uvedl, že hodlá navázat na bývalého prezidenta Václava Klause, který do krajů jezdil pravidelně. Zeman vysvětlil, že tyto cesty by "na úkor zahraničních cest" výjezdy do krajů ještě rozšířil. "Zůstal bych v tom kraji místo dvou tři dny a to by mi umožnilo setkat se jak s úspěšnými podnikateli, tak s úspěšnými starosty, s významnými osobnostmi kraje," vysvětlil prezident.

Zeman v televizi potvrdil, že jeho první cesta povede na Zlínsko. Prý to bez jeho vědomí tamním obyvatelům slíbil jeden z jeho přátel. "Ale i sliby přátel se mají plnit," dodal Zeman.

-čtk-