Značky recyklují staré reklamy

pátek, 15. března 2013, 12:32 Reklama MediaGuru

Na mysli tentokrát nemáme opakování dříve nasazených kampaní. Světové firmy začaly recyklovat materiály použité ve venkovní reklamě.

Ve světě se množí případy, kdy zadavatelé recyklují suroviny použité na výrobu OOH reklamy. Inovativní přístup k recyklaci nedávno ukázaly například evropské aerolinky Air France.

Spojily se s firmou specializující se na výrobu z recyklačních materiálů a vytvořily zvláštní kolekci kabelek a dalšího módního příslušenství. Tašky, peněženky či kapsy na notebooky vyrobené z použitých billboardů a starých bezpečnostních pásů pak firma prodávala v cenovém rozpětí 69 až 285 eur.

Před rokem podobný přístup uplatnila česká AirBank. Na tašky přeměnila svou 900 m2 plachtu, která visela na pražské magistrále.

Americký obchodní dům Target své billboardy na newyorském Times Square použil na limitovanou sérii kabelek.

O rok později Sony znovu využilo jednu ze svých OOH kampaní, jen kompletně změnilo formu reklamy. Namísto plakátů na budovu svého ústředí vyvěsilo džíny. Zájemcům o reklamní kalhoty stačilo jen vybrat model a velikost a pracovníci Sony jim vybrané džíny z reklamního nosiče sundaly. Výtěžek akce firma poskytla na charitativní účely.

-lmr-