ČT chystá reality show pro nezaměstnané

středa, 10. dubna 2013, 12:17 Aktuality MediaGuru

Nová reality show České televize Hospoda U Druhé šance, která vzniká v těchto dnech v Ostravě, chce pomoci lidem najít novou práci. Vítěz se stane kuchařem v jedné z ostravských restaurací. Řekla to mluvčí ostravského studia ČT Jolanda Pilařová.

Nová soutěž nabídne příběhy skutečných lidí, kteří sice zatím neměli v životě příliš štěstí, neztratili však vůli a snahu svůj život změnit k lepšímu. Účastníci show budou usilovat o možnost získat práci. Konkrétně se budou muset rekvalifikovat na kuchaře a úspěšně absolvovat soutěž.

„Nepůjde nám o lovení laciných senzací, ale o možnost představit životní příběhy skutečných lidí, kteří se sice momentálně nenacházejí v příznivé situaci, ale rozhodli se nerezignovat a vlastním přičiněním svůj život změnit a chytit svou druhou šanci za pačesy," řekla autorka projektu Kateřina Ondřejková.

Účastníky soutěže budou prověřovat a hodnotit dva experti. Jedním bude držitel francouzského řádu za gastronomii, milovník jednoduchosti, bylinek a kvalitních surovin kuchař Dalibor Navrátil. Sekundovat mu bude ostravský podnikatel a hudebník Marcel Lesník. Právě v jedné z jeho restaurací vítěz najde uplatnění.

„Nehledáme profesionální kuchaře, ale lidi, kteří mají chuť naučit se nové profesi a zažít dobrodružství," doplnil režisér Jan Bělohlavý. On a jeho tým ještě hledají zájemce o tuto druhou šanci. Přihlásit se mohou a mají všichni. Jak lidé toužící po kariérní změně, tak i dlouhodobě nezaměstnaní či ženy po mateřské dovolené. Přihlášku najdou na http://www.ceskatelevize.cz nebo si ji mohou vyzvednout na recepci České televize Ostrava.

-čtk-