Seriál TV Nova Doktoři z Počátků může jít v létě

čtvrtek, 25. dubna 2013, 07:30 Aktuality MediaGuru

Připravovaný seriál TV Nova Doktoři z Počátků, který se začal natáčet v minulých týdnech, by se mohl objevit ve vysílání v létě. V rozhovoru s ČTK to uvedla producentka seriálu Lenka Hornová. Nový pořad z lékařského prostředí je prostřednictvím postavy doktora Oty Kováře v podání Martina Stránského propojen s úspěšným seriálem Ordinace v růžové zahradě 2.

„Přemýšleli jsme o tom, kdyby nějaká postava z Ordinace začala někde jinde žít svým vlastním životem, přišlo nám to jako zajímavý nápad," uvedla Hornová s tím, že jde o takzvaný spin off (vyjít z). „Ve světě je to naprosto běžný termín. Když je něco úspěšného, tak logicky se na tom úspěchu producenti chtějí trochu svézt," upřesnila Hornová. Seriál Ordinace v růžové zahradě 2, jehož sledovanost se blíží ke dvěma milionům diváků, patří k nejúspěšnějším pořadům Novy.

Hornová na novém seriálu pracuje se stejným autorským týmem, který připravuje Ordinaci. Na scénáři pořadu se tak podílí Lucie Paulová, David Litvák či Lucie Konášová. Nova zatím připravuje 32 dílů, které by měly být natočené do konce srpna. Pořad by se ale mohl začít vysílat ještě dřív.

O tom, zda na první sérii naváže další, rozhodne zájem diváků. „Není vyloučeno, že se bude kontinuálně pokračovat. Tak je to vždycky. Počká se na sledovanost, a když je to úspěšné, tak se pokračuje," řekla Hornová s tím, že aktuálně je napsáno 27 dílů. Seriál se točí v hostivařských ateliérech a v středočeské obci Pyšely. Poměr scén v exteriéru a interiéru je zhruba vyrovnaný, což znamená, že ve srovnání s "Ordinací" se venku točí více.

Vedle Stránského se v roli lékaře představí také Václav Postránecký, který hraje doktora Panenku. Ten restituoval farmu, kterou poskytuje centru pro dříve drogově závislé. V něm pobývá například Milena Petrů, která v podání Haliny Pawlowské představuje "nadřazenou" vědkyni, jež se zotavuje ze závislosti na lécích a jídle. V hlavních rolích se představí také Lenka Termerová jako majitelka a prodavačka v konzumu nebo Marek Vašut, který hraje zápornou roli starosty s velkými podnikatelskými plány.

-čtk-