Adidas se letos intenzivně zaměřuje na street styl

čtvrtek, 23. května 2013, 15:15 Aktuality MediaGuru

Adidas bude letos podporovat svou řadu Adidas Originals, která cílí na vyznavače street stylu. Adidas Originals představuje nejmladší ze tří pilířů značky, které dále tvoří sportovní oblečení (Adidas Performance) a módní oblečení (Adidas Style, kam patří značky NEO, SLVR, Porsche Design nebo Y-3).

Jak uvedl na festivalu PIAF Alexander Matt, šéf globálního marketingu Adidas Originals, komunikace street řady se zaměřuje na podněcování originality a kreativního potenciálu každého z nás.

V duchu principu originalita především od začátku roku běží například webová stránka Original Collider, kde je možné propojovat různé umělce dohromady a vytvářet originální umělecká díla. Zároveň běží velmi intenzivní komunikace na sociálních sítích. Například YouTube kanál Adidas Originals, kde je k vidění i imageový spot, je v současnosti na čtvrté příčce nejsledovanějších kanálů v USA a Velké Británii.

Dobře si vede i FB profil, jehož denní zásah vzrostl od začátku roku o 300 %.

Další kampaň se právě připravuje.

Adidas je tak další z velkých sportovních značek, které se na street styl zaměřuje. Dlouhodobě s ním pracuje značka Puma, jejímž posledním počinem je v tomto ohledu taneční slovník.

-kch-