ČT na podzim nabídne kriminální Cirkus Bukowsky

středa, 15. května 2013, 13:08 Aktuality MediaGuru

Česká televize (ČT) bude na podzim vysílat novou kriminální sérii Cirkus Bukowsky, ve které se v hlavních rolích představí Pavel Řezníček a Jaromír Hanzlík. Detektivka, jejíž natáčení veřejnoprávní televize dokončila v úterý, má spíše než seriál připomínat několikadílný film, uvedla ČT v tiskové zprávě.

Cirkus Bukowsky podle ČT vychází z moderních detektivních světových trendů. "Pokud někdo litoval, že v Česku nevznikají inovativní seriály, jako je například minisérie o Sherlocku Holmesovi od BBC, tak Cirkus Bukowsky je jednou z odpovědí České televize na požadavky současného televizního diváka," uvedl ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich.

Řezníček se v roli Nestora Bukowského nachází v nešťastné situaci, kdy se sebevražda jeho milenky začíná jevit jako vražda. O případ se zajímá kriminalista Kuneš v podání Hynka Čermáka, který se zároveň snaží vyřešit svou závislost na alkoholu. Oba muži přes počáteční antipatie spojí své síly, aby se pustili do pátrání na vlastní pěst. Jejich úsilí ale bude komplikovat Hanzlík v netradiční záporné roli.

Pořad, který se kromě českých měst natáčel v polském Gdaňsku nebo na poloostrově Hel, vychází z anglosaského modelu dvou šestidílných sérií. "V žádném případě nechceme kopírovat švédskou nebo anglickou detektivní školu, záměrně se pokoušíme vytvořit svoji vlastní," uvedl kreativní producent ČT Josef Viewegh s tím, že Cirkus Bukowsky sází především na atmosféru, černý humor a jemnou nadsázku.

-čtk-