Bauer a Stratosféra nebudou mít jeden newsroom

čtvrtek, 13. června 2013, 07:55 Aktuality MediaGuru

Integrace Bauer Media a Stratosféry pokračuje, o společném newsroomu se ale neuvažuje, říkají v rozhovoru pro MediaGuru.cz Jaromír Skopalík a Alena Černá.

Stěhování části zaměstnanců z budovy v Drtinově ulici v Praze, kde sídlí vydavatelství Stratosféra a Hearst-Stratosféra, do sídla Bauer Media v Moulíkově ulici v Praze už začala. Jako první byli přestěhováni zaměstnanci některých servisních oddělení, v průběhu léta se mají přesouvat další zaměstnanci.

„Dochází k propojení oddělení a chceme toho využít k tomu, že uděláme určité logické přesuny a přestavby v budově. Nebudeme ale dělat to, co se dělá v jiných vydavatelstvích, že vytvoříme jeden prostor, ve kterém bude jeden velký tým tvořit všechny časopisy z portfolia společně,“ říká v rozhovoru Jaromír Skopalík.

Bauer Media  koupila vydavatelství Stratosféra a Hearst-Stratosféra loni na podzim. Zakoupené firmy se následně přejmenovaly a zfúzovaly. V závěrečném kroku se propojí Bauer Media v.o.s. se zfúzovanými společnostmi tehdejší Stratosféry. Od 1.1. 2014 by měl vystupovat jen jediný subjekt Bauer Media, v.o.s.

Celý rozhovor můžete číst zde.

-mav-