Fleishman-Hillard je na shortlistu PR Lions

pondělí, 17. června 2013, 09:10 Aktuality MediaGuru

Česká agentura Fleishman-Hillard se probojovala do užšího výběru kreativní soutěže Cannes Lions v kategorii PR. Do shortlistu postoupila s kampaní „Hledáme rodiče“, kterou připravila pro Nadační fond J&T.

Kampani, která se zaměřovala na podporu pěstounské péče, se podařilo prosadit zásadní kroky v transformaci systému péče o ohrožené děti, zahrnující především legislativní změny dvou klíčových zákonů – novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí a novely zákona o ústavní výchově. Základem strategie kampaně bylo rozpoutání veřejné debaty na téma ústavní výchovy a jejích rizik pro vývoj dítěte. Následně přišla s výzvou: Jsou věci, které zažijete jen v rodině. Staňte se náhradním rodičem. Staňte se pěstounem. Pomozte vyléčit opuštěné děti a ukažte jim ve své rodině situace, které nikde jinde nezažijí.“

Kampaň získala také druhé místo ceny PR v kategorii Státní správa, veřejný a neziskový sektor.

Fleishman-Hillard je tak druhou českou agenturou, která se zatím dostala na shorlist mezinárodního festivalu Cannes Lions. V neděli se v kategorii Direct dostala do užšího výběru agentura Leagas Delaney s vodními podtácky, které vytvořila pro Rajec.

Své nominace však Fleishman-Hillard ani Leagas Delaney nakonec v žádné ocenění neproměnily.

-kch-