Washington Post zpoplatňuje svoji online verzi

sobota, 08. června 2013, 09:42 Aktuality MediaGuru

Americký deník The Washington Post zavede s platností od příští středy platbu za internetový přístup ke svým informacím. Oznámila to ve čtvrtek redakce listu. Známé americké noviny se tak připojí k listům The Wall Street Journal, The New York Times či The Financial Times, které už poplatky za přístup ke svým online verzím inkasují.

Rozhodnutí zpoplatnit síťovou verzi washingtonských novin nebylo podle redakce jednoduché. Převážilo přesvědčení, že ve svízelné finanční situaci potřebuje redakce nové zdroje příjmů. V únoru list oznámil, že hodlá prodat své sídlo na prestižní adrese v centru hlavního města a přesídlit redakce jinam.

Každý, kdo vyhledá na internetu informace listu The Washington Post víc než dvacetkrát měsíčně, bude zpoplatněn. Redakce bude vybírat 9,99 dolaru (asi 200 korun) měsíčně za standardní a 14,99 dolaru (asi 300 korun) za rozšířený přístup ke svým článkům. Z plateb budou vyjmuti předplatitelé papírového vydání. Články The Washington Post budou kromě toho volně přístupné přes vyhledávače a sociální sítě Facebook a Twitter.

-čtk-