AGF v Mafře: spolupráce 5plus2 a deníku Metro

pondělí, 22. července 2013, 12:12 Aktuality MediaGuru

Především hledání styčných bodů bezplatných týdeníků 5plus2 a bezplatného deníku Metro by mělo nastat po začlenění titulů 5plus2 do struktury mediální skupiny Mafra. V rozhovoru pro MediaGuru.cz to naznačil generální ředitel AGF Media Štěpán Košík. „Budeme se zabývat tím, jak by se mohly oba tituly vhodně doplňovat,“ uvedl. Detaily ale neupřesnil s tím, že dokud převzetí mediální skupiny Mafra holdingem Agrofert neschválí Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), jsou takové diskuse předčasné.

Restrukturalizace týdeníků 5plus2, které vydává společnost AGF Media, stoprocentně vlastněná společností Agrofert Holding, je podle generálního ředitele AGF Media po nákladové stránce téměř ukončená. Z hlediska příjmové stránky očekává její stabilizaci ve střednědobém horizontu. „Jsem přesvědčený, že po třech letech bychom mohli být na nule,“ uvedl. Cíle managementu AGF Media se aktuálně zaměřují zejména na podzimní vyjednávání s inzertními klienty, které chce firma zúročit v roce 2014.

Obrat společnosti AGF Media dosáhl v loňském roce 163,8 mil. Kč. Hospodářský výsledek za rok 2012 skončil ztrátou 76,6 mil. Kč. Proto bylo nutné přistoupit k částečné reorganizaci společnosti, a to zejména v oblasti personální, ale i prostřednictvím slučování redakcí.

Celý rozhovor můžete číst zde.

-mav-