Albatros Media završil integraci Nakladatelství XYZ

pondělí, 01. července 2013, 08:54 Aktuality MediaGuru

K  30. červnu 2013 došlo k fúzi mateřské společnosti Albatros Media se společností Nakladatelství XYZ. Završila se tak integrace tohoto nakladatelství do společnosti Albatros Media zahájená v roce 2011 po jeho akvizici. Značka XYZ zůstane v portfoliu nakladatelských značek společnosti Albatros Media zachována.

„Dokončení fúze je již jen posledním, ryze formálním krokem déle než rok trvajícího procesu, a neznamená pro fungování společnosti ani pro její obchodní partnery nebo autory žádnou faktickou změnu. Procesní integrace nakladatelství XYZ do společnosti Albatros Media již proběhla, proto s výjimkou odlišných fakturačních údajů nezaznamenají partneři společnosti žádnou odlišnost oproti stávajícímu stavu,“ říká Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media.

Nakladatelství XYZ patří k nejvýznamnějším nakladatelským domům v České republice. Na trhu působí od roku 2004 a celkem již čtenářům přineslo na 1000 titulů. Knihy z produkce XYZ získala různá ocenění, například Cenu E. E. Kische a Cenu Miroslava Ivanova za nejvýznamnější počiny v oblasti literatury faktu nebo Cenu Jiřího Marka udělovanou Českou asociací autorů detektivní literatury.

Společnost Albatros Media se stala od roku 2010 největším nakladatelským domem v ČR s produkcí 1400 titulů ročně. Do jejího portfolia patří pět především beletristických nakladatelství – klíčové tradiční nakladatelství pro děti a mládež Albatros, nakladatelství pro teenagery CooBoo, nakladatelství světové beletrie pro dospělé Plus, nakladatelství Motto a na podzim roku 2011 získané Nakladatelství XYZ, vedle toho i čtyři nakladatelské značky odborné a populárně-vzdělávací literatury - nakladatelství Computer Press, Edika, BizBooks a CPress. I nadále je Albatros Media výhradním výrobcem a distributorem knih Edice České televize.

-mav-