ČT představila Sanitku 2, podívejte se na trailer

úterý, 16. července 2013, 20:15 Aktuality MediaGuru

Česká televize představila druhou řadu legendárního seriálu z 80. let Sanitka 2. Do vysílání ji ČT zařadí letos na podzim. Přesný den, kdy uvede první díl nové řady, chce ale oznámit 8. srpna na tiskové konferenci. Spekuluje se o tom, že do vysílání by mohl jít seriál v pátek večer. Vysílací den ale ČT zatím nepotvrdila.

„Věříme, že se seriál Sanitka 2 stane fenoménem, podobně jako původní seriál. Sanitka 2 stála velké prostředky, ale ty jsou v seriálu vidět,“ řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Doplnil, že externí náklady představovaly 75 mil. Kč. Interní náklady ČT na výrobu seriálu nespecifikoval.

Seriál Sanitka 2 režíroval Filip Renč, scénář napsal Ivan Hubač.

Natáčení seriálu Sanitka 2 skončilo loni v červnu. Seriál má třináct dílů. Z původní Sanitky se v nových dílech objeví doktor Vojtěch Jandera (Jaromír Hanzlík), Janderova první manželka Eliška (Zlata Adamovská), Janderův bratr Jarda (Tomáš Juřička), Jardova manželka Alžběta (Ivana Andrlová), Doktor Mádr (Petr Kostka), Doktor Karlík (Svatopluk Skopal), Fanda Beznoska (Pavel Zedníček) a Korejs (Jiří Srstka).

ČT1 aktuálně reprízuje původní Sanitku, natočenou v roce 1984. Vysílá ji každé pondělí od 20:00.

Trailer si můžete prohlédnout zde.

-mav-