ČT začala natáčet První republiku, nahradí Vyprávěj

neděle, 28. července 2013, 17:27 Aktuality MediaGuru

Česká televize začala v neděli 28.7. natáčet nový původní seriál První republika, který bude mapovat dějiny Československa od roku 1918. Stejně jako v případě seriálu Vyprávěj se režisérem stal Biser A. Arichtev.

„Ambicí seriálu První republika je ukázat rozvoj svobodného Československa po první světové válce v kontextu českých i evropských dějin," říká ředitel programu České televize Milan Fridrich a dodává „Seriál bude sledovat období a atmosféru od roku 1918 do roku 1945, a to skrze konkrétní osudy rozvětvené rodiny Valentových, která zbohatla na válečných zakázkách a stěhuje se z venkova do pražského Podolí."

Producentem seriálu První republika je stejně jako v případě seriál Vyprávěj Filip Bobiňski, podle kterého půjde o zábavný seriál pro celou rodinu. „V období tehdejšího budování nového státu navíc nacházíme mnoho podobných lidských příběhů jako po roce 1989 i v současnosti, a také společenské události, které sami známe, jako například ekonomickou krizi,“ říká Bobiňski.

Autoři seriálu, který Česká televize natáčí v koprodukci se skupinou Dramedy Productions, již prozradili i první herecká jména, která se v První republice objeví: Jan Vlasák, Markéta Plánková, Pavel Kříž, Jiří Vyorálek nebo Michaela Maurerová. Vedle českých herců se do natáčení zapojí také jejich slovenští kolegové Zdena Studenková a na Slovensku velice populární Ján Koleník.

-mav-