Šéf ČT Dvořák dostane odměnu 2,3 milionu Kč

středa, 17. července 2013, 17:23 Aktuality MediaGuru

Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok odměnu v plné výši, tedy 2,3 milionu korun. Schválila to dnes Rada ČT. Nárok na odměnu po splnění stanovených kritérií vyplývá z Dvořákovy manažerské smlouvy. V předchozím roce dostal 500.000 korun.

V diskusi radních před schvalováním bonusů zaznívala především spokojenost s dosavadním hospodařením i s výsledky sledovanosti. Řada radních sama navrhovala odměnu v plné výši. Odmítavě se vyjádřil radní Radek Mezulánik, podle kterého současný management není schopný veřejnoprávní instituci řídit.

Dvořákův základní plat činí 230.000 korun měsíčně, což je o 5000 Kč víc, než bral jeho předchůdce Jiří Janeček. Vyšší je také pohyblivá složka mzdy, na roční dvoumilionový bonus může dosáhnout v případě, že splní 12 kritérií. Jedním z nich je požadavek, aby celkový podíl ČT na diváckém trhu neklesl pod 30 procent.

Dvořák stojí v čele veřejnoprávní televize od října 2011. Loni televize hospodařila s vyrovnaným rozpočtem 6,64 miliardy korun. Průměrná hrubá mzda zaměstnanců v České televizi činila loni 36.797 korun.

-čtk-