Telefónica spustila pražský akcelerátor Wayra

pondělí, 01. července 2013, 06:32 Aktuality MediaGuru

Společnost Telefónica spustila v budově Diamant na Václavském náměstí akcelerátor Wayra. Jeho hlavním cílem je podpora inovativních technologických projektů. Program vznikl v roce 2011 v Jižní Americe, kde se setkal s velkým úspěchem. O rok později přišel do Evropy. Dnes má své pobočky ve Španělsku, Velké Británii, Irsku, Německu a nyní i v České republice.

Po dobu šesti měsíců poskytne deseti vybraným týmům zázemí, aby mohli rozvíjet a realizovat své nápady Pražská pobočka Wayry je vybavena ve stejném duchu jako jejich dalších dvanáct sesterských akcelerátorů. Design prostor realizuje architektonické studio ze Španělska – Quanto Architectura.

Desítka vítězných týmů byla vybrána v květnovém hodnocení Wayra Week. Z jednadvaceti startupových projektů porota nejlépe ohodnotila devět slovenských a jeden český tým. Ty nyní mohou plně využívat zázemí pražské Wayra Akademie. Navíc získávají finanční podporu ve výši až 50 tisíc eur a v případě úspěchu i přístup k 300 milionům zákazníků skupiny Telefónica po celém světě. To vše výměnou za minoritní podíl ve firmě.

-kch-