Unie vydavatelů změnila logo, chystá i nový web

středa, 17. července 2013, 10:27 Aktuality MediaGuru

Unie vydavatelů, profesní organizace vydavatelů tisku, změnila své logo. Kromě názvu asociace logo obsahuje nově podtext „Deníky, časopisy, internet“ a dokresluje ho grafický prvek tabletu propojeného s tištěným médiem. Logo pro Unii vydavatelů vytvořil grafik Filip Sodomka.

„Jedná se o přirozený vývoj, který kopíruje mediální realitu. Vydavatelé jsou v dnešní době zejména tvůrci obsahu bez ohledu na to, zda se objeví v tištěných titulech nebo na internetu. Tento fakt nové logo velmi dobře vystihuje,“ vysvětluje ředitel Unie vydavatelů Jozef Šabľa posun v grafice loga a jeho významu. Správní rada Unie vydavatelů vybírala celkem z 14 návrhů a výraznou většinou se shodla na vítězi.

Za více než dvacetiletou historii Unie vydavatelů se jedná o třetí podobu loga. Při svém založení asociace reprezentovala pouze vydavatele deníků, což se také odrazilo v jejím jméně – Unie vydavatelů denního tisku. Proto logo z roku 1991 obsahovalo zkratku sdružení – UVDT.  Naposledy se logo změnilo v roce 2006, kdy Unie vydavatelů denního tisku přešla ke kratšímu názvu Unie vydavatelů, a zohlednila fakt, že zastupuje vydavatele nejen deníků, ale také časopisů. Nyní se logo obohatilo o internet, přidal se grafický prvek a také větší barevnost, která má reprezentovat stále výraznější design tištěných médií.

Změna loga je součástí projektu na podporu tisku, který Unie vydavatelů spustila v roce 2013 a jehož součástí je řada marketingových a PR aktivit. Společně s logem bude Unie vydavatelů měnit také celkovou vizuální identitu, včetně webových stránek. Nově se sloučí internetové stránky Unie vydavatelů s dosud samostatnými weby sekce časopisů a deníků.

-mav-